Global Pro Job

Ticaret Danışmanlığı

Küresel Pazarlarda Büyüme Rehberiniz

Ticaret Danışmanlığı

Global Pro Job olarak, yurtdışında ticaret yapmayı hedefleyen işletmelere özel ticaret danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. Yurtdışında ticaret yapmak, işletmelerin büyüme ve genişleme potansiyelini artırabilecek heyecan verici bir fırsattır, ancak doğru rehberlik olmadan bu hedeflere ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle, deneyimli danışmanlarımızla birlikte, işletmelere uluslararası ticaret hedeflerine ulaşmaları için gerekli destek ve rehberliği sağlıyoruz.

Yurtdışı ticaret danışmanlığı hizmetimiz, işletmelerin uluslararası ticaretin inceliklerini anlamalarına, uygun pazarları araştırmalarına, ticaret stratejileri geliştirmelerine ve gereken beceri ve bilgileri edinmelerine yardımcı olmayı amaçlar. Başarılı bir yurtdışı ticaret yolculuğu için adım adım rehberlik sağlayarak, işletmelerin potansiyellerini maksimize etmelerine ve uluslararası ticaret hedeflerine ulaşmalarına destek oluyoruz.

Yurtdışı ticaret danışmanlığı sürecimiz, işletmelerin mevcut durumlarını değerlendirmeleri, hedefledikleri pazarları araştırmaları, uygun ticaret stratejilerini belirlemeleri ve uygulamaya geçmeleri adımlarını içerir. Her adımda, işletmelerimize özel olarak uyarlanmış bir plan sunarak, uluslararası ticaret hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.

Global Pro Job olarak, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor ve işletmelerin uluslararası ticaret hedeflerine ulaşmaları için çaba gösteriyoruz. Siz de uluslararası ticaretin fırsatlarını değerlendirmek ve işletmenizi küresel arenada büyütmek istiyorsanız, potansiyelinizi keşfetmek ve hedeflerinize ulaşmak için bize katılın.

SELF SPONSOR İLE İNGİLTERE'YE TAŞININ

Brexit sonrası sonlanan Ankara Anlaşması “Self Sponsorship” ile devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının son yıllarda İngiltere’ye gelmek için en çok kullandığı vize türü olan Ankara Anlaşması vizesi 31 Ocak 2020’de İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla sona erdi. Vizenin bitmesine yakın olan dönemde on binlerce kişi bu haktan yararlanmak için bu vizeye başvurdu. Ancak bu tarihten sonra da İngiltere’ye gelmek için en kolay vizeler aranmaya başlandı.

Self-Sponsorship yeni bir vize rotası olmayıp, mevcut rotaların kanunlara uygun bir şekilde değerlendirilmesiyle ortaya çıkan yeni bir yöntemdir ve Ankara Anlaşmasında olduğu gibi İngiltere’de bir sponsora ihtiyaç duymadan kendi işinizde çalışmak üzere İngiltere’ye gelmenizi sağlar.

Self-Sponsorship ile başkasına ihtiyaç duymadan Ankara Anlaşmasındaki gibi İngiltere’de işinizi kurup devamında vatandaş olabilirsiniz.

Self-Sponsorship, şirket hissedarının/sahibinin Birleşik Krallık’ta Nitelikli Çalışan olarak oturum almasına olanak sağlar. Self-Sponsorship, iş insanlarının sahibi veya hissedarı oldukları işi yönetmek için Birleşik Krallık’a gelmesine olanak veren %100 yasal bir yoldur ve Nitelikli Çalışan vizesi kapsamında yapılır.

 

Peki bu yöntemin avantajları nelerdir?

▶️Tüm sektörlere açık olması
▶️UK Sponsoru bulmaya ihtiyaç olmaması
▶️Bir seferde 5 yıla kadar vize alma imkanı
▶️5 yılda süresiz oturum ve akabinde İngiliz Vatandaşlığı alma hakkı
▶️Aile üyelerini dependant (bakmakla yükümlü) olarak getirebilme
▶️İşin %100 hissedarı ve direktörü olabilme

Kimler başvurabilir?

▶️Yapacağı iş için gerekli deneyim veya niteliklere sahip olan
▶️Yeterli sermayesi olan (önerilen rakam minimum £20.000)
▶️B1 seviyesinde İngilizce yeterliliği olan 

Diğer gereklilikler nelerdir?

▶️Yeni bir iş kurulması veya İngiltere’de mevcut bir işin devralınması
▶️İngiltere’de kurulacak şirketinize lisans alma ve size vize başvurusu yapma sürecinde, şirketinizin temsilciliğini yapmak üzere, İngiltere’de oturumu veya vatandaşlığı olan bir yetkili atanması.

Self-Sponsorhip Kolay Bir Yöntem mi?

Nitelikli Çalışan vizeleri, puana dayalı sistemde, gerekli yeterlilikleri karşılayanlar içindir. Bu kapsamda kolay veya zor diye bir tanımlama yapmak doğru değildir, çünkü bir kişi göçmenlik kriterlerini ya karşılıyordur ya da karşılamıyordur. Ancak genel olarak bunun basit ve hızlı bir süreç olmadığını söyleyebiliriz.

Self-Sponsorhip Kimler İçin Uygun?

Bu yöntem, Birleşik Krallık’ta ticaret amaçlı kurulan ve faaliyet gösteren şirketlerin gerçek sahipleri veya hissedarları içindir. Şirkette hissedar/ iş sahibinin çalışması için fiili bir pozisyon bulunmalıdır. Şirketin, resmi işlerini yürüten ve halihazırda İngiltere oturumu olan bir yöneticiye sahip olması gerekir. Home Office, eğer kurulan şirketin faaliyetlerinin ve amacının sadece iş sahibine oturum almak için oluşturulduğuna kanaat ederse, bu kapsamda yapılan başvuruyu reddecektir. Kısacası, bu yöntem, İngiltere’de gerçek bir iş kurup ticari faaliyette bulunmak isteyenler içindir.